Cupa Mondială de Copii Challenge Wratislavia

Orașul Wroclaw a găzduit a 45-a ediție a Cupei Mondiale de Copii Challenge Wratislavia, cea mai mare competiție internațională adresată sportivilor sub 15ani.

Popa Mara s-a clasat pe locul 7 la categoria U13 feminin, cedând cu greu accederea în semifinale în fața sportivei din Germania,Vuytova Viktoria, scor 11-12.

În aceeași probă Mateescu Ingrid a ocupat locul 15, Oargă Alexia locul 17 și Păpăroiu Iris locul 27.
În proba masculină U13 Toader Matei s-a clasat pe locul 36 iar Huțanu Răzvan a ocupat poziția 59.
Negrea Maria a ocupat locul 27 la categoria U11.

La categoria U15, Pelin Briana a terminat competiția pe locul 18. În proba masculină, sportivul Vintila Eduard s-a clasat pe locul 36 iar Năstase Mihnea pe locul 43.